10-ryhmän harjoituskalenteri 2017-2018

Vko   Pvm Klo Tapahtuma Paikka Valmentajat
17 ma 24.4. 18:00 10-ryhmän kauden avaus (vanhemmille) EHS:n toimisto TJ, PI, MI, NK
17 ti 25.4. 18:00 Nimileikit, koordit + “ampumajuoksuviesti” ja lihaskuntopiiri Leppävaara TJ, PI, MI
18 ti 2.5. 18:00 Juoksu, koordit, loikat ja ylämäkivedot Leppävaara TJ, PI, MI, NK
19 ti 9.5. 18:00 Reaktiolähdöt, tasapaino, ketteryys, temppuradat Leppävaara TJ, PI, MI, NK
19 ke 10.5. 18:00 Testijuoksu 1. (4km) + Nuorten maastojuoksut Leppävaara TJ, PI, NK
19 la 13.5. 10:00 Vaellus, leikkejä ja EHS:n palkitsemistilaisuus Pirttimäki MI, NK
20 ti 16.5. 18:00 Rogaining suunnistusrata Leppävaara TJ, PI, NK
20 su 21.5. 10:00 Vaellus (2-3h), sauvat ja pienet eväät mukaan Pirttimäki TJ, PI, MI, NK
21 ti 23.5. 18:00 Juoksu (Nopeus ja NK) Leppävaara TJ, PI, MI, NK
22 ti 30.5. 18:00 Polkujuoksu/vaellus + lihaskuntopiiri Olarin koulu TJ, NK
23 ti 6.6. 18:00 Porrasjuoksu + sauvarinne Kauniainen TJ, PI, NK
24 ti 13.6. 18:00 Juoksu + loikat ja tasapaino Olarin koulu TJ
24 to 15.6. 18:00 Rullahiihto (V), tekniikka + Polkujuoksu Leppävaara TJ, PI, NK
25 ti 20.6. 18:00 Reaktiolähdöt, Juoksu (NK) ja lihaskuntopiiri Matinkylä TJ, PI
Kesälomatauko (viikot 26-31)
32 to 10.8. 18:00 Polkujuoksu Espoon keskuspuistossa Olarin koulu TJ
33 ti 15.8. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara TJ
33 to 17.8. 18:00 Omatoimiharjoitus: Espoo Trail Run Puolarmetsä PI
34 ti 22.8. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara PI
34 su 27.8. 10:00 Pitkä vaellus Siikaranta TJ
35 ti 29.8. 18:00 Omatoimiharjoitus: Espoonrastit Latokaskessa Latokaski TJ
35 to 31.8. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara TJ
36 ti 5.9. 18:00 Juoksu, koordinaatiot, ketteryys Leppävaara TJ
36 to 7.9. 18:00 Porrasjuoksu ja sauvarinne Kauniainen TJ
37 ti 12.9. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara TJ
37 to 14.9. 18:00 Rogaining-suunnistusrata Puolarmetsä TJ
38 ke 20.9. 18:00 EHS:n mestaruusmaastojuoksut Leppävaara TJ
38 su 24.9. 10:00 Pitkä vaellus, sauvat mukaan Luukki TJ
39 ti 26.9. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara TJ
39 to 28.9. 18:00 Ilmakuvasuunnistus ja ampumajuoksu Tontunmäki TJ
40 ti 3.10. 18:00 Rullahiihto (V) Leppävaara TJ
40 to 5.10. 18:00 Sauvajuoksu, PK-VK Olarin koulu TJ
41 ti 10.10. 18:00 Juoksu + koordinaatiot ja NK-vedot Leppävaara PI
41 to 12.10. 18:00 Sauvajuoksu ja -kävely PK Leppävaara PI
42 ti 17.10. 18:00 Juoksu, koordinaatiot ja lyhyet mäkivedot Olarin koulu TJ
42 su 22.10. 10:00 Omatoimiharjoitus: Espoonrastit Mankkaalla Mankkaa TJ
43 ti 24.10. 18:00 Sauvakävely, sauvajuoksu ja sauvaloikat Puolarmetsä TJ
43 su 29.10. 10:00 Hiihto (V) Kivikon hiihtohalli TJ
44 ti 31.10. 18:00 Muistisuunnisrusrata ja viestit/pelit Leppävaara TJ
44 to 2.11. 18:00 Etelä-Suomen Hiihdon sekaparisprintti Kivikon hiihtohalli TJ
44 su 5.11. 10:00 Porrasjuoksu ja sauvarinne Paloheinä TJ
45 ti 7.11. 18:00 Juoksukoordinaatiot, loikat ja pelit/viestit Leppävaara TJ
45 to 9.11. 18:00 Hiihto (V) Vihti TJ
46 ti 14.11. 18:00 Intervallijuoksu ja pelit/leikit Olari TJ
46 su 19.11. 10:00 Porrasjuoksu ja sauvarinne Paloheinä TJ
47 ti 21.11. 18:00 10-ryhmän pikkujoulut EHS:n toimisto TJ
47 su 26.11. 10:00 Hiihto (P) + sauvakävely Oittaa TJ
48 ti 28.11. 18:00 Hiihto (V) Leppävaara TJ
48 to 30.11. 18:00 Hiihto (P) Leppävaara TJ
49 6-10.12. leiri Lapin lumileiri Rovaniemi TJ