Marjon Hiihdot 1. päivä 9.1.2016

Leppävaara, Espoo

Tulokset


© Espoon Hiihtoseura
Tuloste on valmis 14:46:53

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; N14; N12; M12; M14; M16; N16; NYL; N20; N18; N45; M65; M55; M45; M35; MYL; M20; M18


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

1

Mikki Kankaanpää

Espoon Hiihtoseura

5:19.1

2.

4

Svante Strömberg

Espoon Hiihtoseura

7:36.9

  2:17.8

3.

3

Aapeli Oila

Espoon Hiihtoseura

7:38.7

  2:19.6

4.

2

Kasper Salmi

Espoon Hiihtoseura

7:53.4

  2:34.3

Sarjaluettelo


N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

6

Hilma Hyyrynen

Anjalan Liitto

5:14.1

2.

5

Alina Syrjälä

Forssan Salama

5:21.9

  7.8

3.

7

Nia Kytäjä

Valkeakosken Haka

5:47.5

  33.4

4.

8

Anni Jantunen

Espoon Hiihtoseura

7:23.3

  2:09.2

Sarjaluettelo


M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

17

Florian Fritzén

Österby Sportklubb

6:36.5

2.

21

Leevi Passila

Hollolan Urheilijat -46

6:41.1

  4.6

3.

18

Noa Lax

Borgå Akilles

7:07.4

  30.9

4.

23

Jouka Aaltonen

Espoon Hiihtoseura

7:11.7

  35.2

5.

14

Frans Pylkkänen

Keravan Urheilijat

7:27.8

  51.3

6.

25

Justus Vihinen

Espoon Hiihtoseura

7:33.4

  56.9

7.

19

Samuel Aho

Espoon Hiihtoseura

7:37.6

  1:01.1

8.

13

Anton Kemppi

Espoon Hiihtoseura

7:45.8

  1:09.3

9.

11

Juho Vantaala

Lahden Hiihtoseura

8:11.9

  1:35.4

10.

20

Luka Halme

Lahden Hiihtoseura

8:24.5

  1:48.0

11.

12

Lauri Kortejärvi

Borgå Akilles

8:54.2

  2:17.7

12.

22

Kasper Lassig

Vantaan Hiihtoseura

9:07.7

  2:31.2

13.

10

André Salmi

Espoon Hiihtoseura

9:14.5

  2:38.0

14.

16

Ola Strömberg

Espoon Hiihtoseura

9:15.0

  2:38.5

15.

24

Väinö Länsiluoto

Pakilan Veto

9:16.5

  2:40.0

16.

9

Väinö Haara

Pakilan Veto

9:20.7

  2:44.2

17.

15

Valtteri Liukkonen

Borgå Akilles

9:54.0

  3:17.5

Sarjaluettelo


N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

32

Emmi Nieminen

Espoon Hiihtoseura

7:48.2

2.

30

Alina Virtanen

Espoon Hiihtoseura

8:24.0

  35.8

3.

35

Nanna Hyyrynen

Anjalan Liitto

8:36.4

  48.2

4.

34

Gisela-Mei Hakkarainen

Espoon Hiihtoseura

8:36.5

  48.3

5.

31

Selma Lupala

Österby Sportklubb

8:56.3

  1:08.1

6.

33

Lotta Packalén

Kirkkonummen Hiihtoseura

9:22.0

  1:33.8

7.

28

Martta Kankaanpää

Espoon Hiihtoseura

9:27.9

  1:39.7

8.

26

Nella Hjort

Espoon Hiihtoseura

10:10.5

  2:22.3

9.

37

Elisa Nikkinen

Kouvolan Hiihtoseura

11:12.4

  3:24.2

10.

36

Emmi Piiroinen

Espoon Hiihtoseura

11:29.7

  3:41.5

11.

27

Selma Lindén

Anjalan Liitto

11:32.3

  3:44.1

DNS

29

Helmi Koskela

Ylöjärven Ryhti

Sarjaluettelo


N14 Naiset 14 vuotta 2 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

49

Fanny Kukonlehto

Valkeakosken Haka

6:04.5

2.

43

Laura Kankkunen

Keravan Urheilijat

6:05.9

  1.4

3.

47

Nea Lindén

Rajamäen Kehitys

6:06.1

  1.6

4.

55

Nea Kytäjä

Valkeakosken Haka

6:07.6

  3.1

5.

41

Pinja Aaltonen

Espoon Hiihtoseura

6:18.9

  14.4

6.

56

Noora Nikkinen

Kouvolan Hiihtoseura

6:20.4

  15.9

7.

53

Anni Hyvärinen

Lahden Hiihtoseura

6:22.1

  17.6

8.

52

Aino Vuorinen

Valkeakosken Haka

6:23.8

  19.3

9.

46

Anni Heinonen

Espoon Hiihtoseura

6:24.5

  20.0

10.

51

Meri Hakala

Espoon Hiihtoseura

6:25.1

  20.6

11.

59

Anni Virta

Valkeakosken Haka

6:35.4

  30.9

12.

50

Kristiina Rantakömi

Lahden Hiihtoseura

6:36.0

  31.5

13.

45

Saimi Lupala

Österby Sportklubb

6:44.2

  39.7

14.

48

Liisa Raasakka

Espoon Hiihtoseura

6:52.8

  48.3

15.

54

Mette Lindholm

One Way Pro Team

6:53.1

  48.6

16.

44

Heta Neuvonen

Espoon Hiihtoseura

6:57.2

  52.7

16.

57

Saana Kuusinen

Valkeakosken Haka

6:57.2

  52.7

18.

42

Olivia Halme

Lahden Hiihtoseura

7:03.0

  58.5

19.

40

Emmi Kiljunen

Lahden Hiihtoseura

7:04.5

  1:00.0

20.

58

Eeva Haasanen

Vantaan Hiihtoseura

7:19.9

  1:15.4

21.

38

Taru Vuorinen

Espoon Hiihtoseura

7:28.9

  1:24.4

DNS

39

Hilda Salonen

Vantaan Hiihtoseura

Sarjaluettelo


N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

75

Nora Kytäjä

Valkeakosken Haka

6:25.0

2.

76

Melissa Lönnström

Borgå Akilles

6:30.4

  5.4

3.

82

Annu Virtanen

Espoon Hiihtoseura

6:48.1

  23.1

4.

79

Noora Nummila

Espoon Hiihtoseura

6:57.8

  32.8

5.

63

Olivia Hänninen

Espoon Hiihtoseura

6:58.9

  33.9

6.

69

Wilma Lax

Borgå Akilles

6:59.9

  34.9

7.

72

Silva Kemppi

Espoon Hiihtoseura

7:02.7

  37.7

8.

81

Ida Suuronen

Borgå Akilles

7:03.2

  38.2

9.

65

Emilia Pätäri

Kymin Koskenpojat

7:03.3

  38.3

10.

80

Aino Hämäläinen

Vehkalahden Veikot

7:16.4

  51.4

11.

74

Selene Rossi

Espoon Hiihtoseura

7:24.9

  59.9

12.

83

Iida Tuokko

Kärkölän Kisa-Veikot

7:30.0

  1:05.0

13.

64

Kristina Nikkinen

Kouvolan Hiihtoseura

7:30.1

  1:05.1

14.

71

Sanna Hellä

Vehkalahden Veikot

7:42.2

  1:17.2

15.

61

Lyydia Rainio

Pakilan Veto

7:47.6

  1:22.6

16.

73

Ea Vuori

Keravan Urheilijat

7:49.3

  1:24.3

17.

68

Hilda Oila

Espoon Hiihtoseura

7:51.0

  1:26.0

18.

78

Senni Ruuskanen

Keravan Urheilijat

7:51.9

  1:26.9

19.

70

Iida Piiroinen

Espoon Hiihtoseura

8:02.7

  1:37.7

20.

62

Siiri Pekkala

Vantaan Hiihtoseura

8:10.7

  1:45.7

21.

67

Amalia Lindén

Anjalan Liitto

8:18.8

  1:53.8

22.

77

Hilla Neuvonen

Espoon Hiihtoseura

8:27.1

  2:02.1

23.

60

Lotta Jämsén

Espoon Hiihtoseura

8:31.0

  2:06.0

24.

66

Ellen Hovi

Espoon Hiihtoseura

8:36.4

  2:11.4

Sarjaluettelo


M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

1.

109

Jaakko Salomäki

Keravan Urheilijat

6:18.4

2.

90

Tomi Sandberg

Österby Sportklubb

6:21.4

  3.0

3.

103

Elmeri Syrjälä

Valkeakosken Haka

6:27.9

  9.5

4.

104

Mikael Koivisto

Keravan Urheilijat

6:33.1

  14.7

5.

100

Elliot Fjeldkåsa

Espoon Hiihtoseura

6:37.4

  19.0

6.

89

Eino Kauranen

Espoon Hiihtoseura

6:40.3

  21.9

7.

108

Veeti Passila

Hollolan Urheilijat -46

6:47.1

  28.7

8.

101

Niilo Mäkinen

Vantaan Hiihtoseura

6:51.7

  33.3

9.

106

Robin Fransman

IF Sibbo-Vargarna

6:52.5

  34.1

10.

86

Petrus Tasa

Vehkalahden Veikot

6:54.5

  36.1

11.

98

Anton Packalén

Espoon Hiihtoseura

6:55.3

  36.9

12.

88

Elias Lönnström

Borgå Akilles

7:04.5

  46.1

13.

93

Niilo Virta

Valkeakosken Haka

7:05.8

  47.4

14.

95

Hannes Nurminen

Jämsänkosken Ilves

7:06.7

  48.3

15.

87

Julius Aho

Espoon Hiihtoseura

7:08.2

  49.8

16.

97

Rasmus Saarinen

Lahden Hiihtoseura

7:15.0

  56.6

17.

99

Robin Hildén

IF Sibbo-Vargarna

7:16.2

  57.8

18.

107

Väinö Lupala

Österby Sportklubb

7:17.8

  59.4

19.

110

Sakari Saarinen

Espoon Hiihtoseura

7:22.1

  1:03.7

20.

94

Pyry Riissanen

Espoon Hiihtoseura

7:22.2

  1:03.8

21.

105

Christoffer Ingman

Espoon Hiihtoseura

7:22.8

  1:04.4

22.

85

Oliver Suhonen

Hollolan Urheilijat -46

7:25.5

  1:07.1

23.

92

Juho Länsiluoto

Pakilan Veto

7:35.2

  1:16.8

24.

102

Heikki Sumanen

Espoon Hiihtoseura

7:56.4

  1:38.0

25.

84

Eino Haara

Pakilan Veto

8:16.2

  1:57.8

26.

91

Aleksi Murtoniemi

Espoon Hiihtoseura

8:23.8

  2:05.4

27.

96

Eetu Nieminen

Espoon Hiihtoseura

8:58.9

  2:40.5

Sarjaluettelo


M14 Miehet 14 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

122

Eemeli Salmelin

Pakilan Veto

11:12.8

5:23.2 (1.)

2.

140

Oskari Yli-Penttilä

Espoon Hiihtoseura

11:34.9

  22.1

5:33.6 (2.)

3.

134

Matias Hyvönen

Lahden Hiihtoseura

11:48.7

  35.9

5:45.1 (3.)

4.

124

Jasper Saarinen

Lahden Hiihtoseura

12:03.7

  50.9

5:51.6 (5.)

5.

116

Benjamin Tasa

Vehkalahden Veikot

12:03.8

  51.0

5:50.3 (4.)

6.

113

Otto Suhonen

Rajamäen Kehitys

12:22.7

  1:09.9

6:03.9 (7.)

7.

137

Onni Koskela

Ylöjärven Ryhti

12:32.1

  1:19.3

6:04.1 (8.)

8.

126

Matias Lautamäki

Hämeenlinnan Hiihtoseura

12:32.5

  1:19.7

5:55.4 (6.)

9.

129

Ike Melnits

Espoon Hiihtoseura

12:33.9

  1:21.1

6:08.4 (9.)

10.

141

Niilo Syrjälä

Valkeakosken Haka

12:41.3

  1:28.5

6:13.5 (10.)

11.

127

Topias Kemppi

Espoon Hiihtoseura

12:52.6

  1:39.8

6:21.2 (13.)

12.

114

Miika Passila

Hollolan Urheilijat -46

12:55.9

  1:43.1

6:20.5 (12.)

13.

130

Tuomas Ruuskanen

Keravan Urheilijat

13:05.1

  1:52.3

6:18.8 (11.)

14.

118

Aron Pyssysalo

Keravan Urheilijat

13:06.6

  1:53.8

6:31.5 (16.)

15.

135

Roni Hänninen

Vantaan Hiihtoseura

13:17.1

  2:04.3

6:29.1 (14.)

16.

142

Markus Matilainen

Pakilan Veto

13:32.4

  2:19.6

6:30.5 (15.)

17.

138

Ilari Laakso

Espoon Hiihtoseura

13:47.2

  2:34.4

6:37.8 (17.)

18.

132

Benjamin Fransman

IF Sibbo-Vargarna

13:48.2

  2:35.4

6:39.3 (18.)

19.

112

Nuutti Mäkinen

Vantaan Hiihtoseura

13:53.9

  2:41.1

6:47.3 (19.)

20.

117

Elias Hannula

Espoon Hiihtoseura

13:59.5

  2:46.7

6:48.6 (20.)

21.

123

Anton Liukkonen

Borgå Akilles

14:15.6

  3:02.8

6:54.8 (21.)

22.

121

Vilho Ranta

Hyvinkään Hiihtoseura

14:23.1

  3:10.3

6:57.8 (22.)

23.

136

Akseli Ojala

Espoon Hiihtoseura

14:34.3

  3:21.5

7:17.4 (23.)

24.

131

Konsta Pekkala

Vantaan Hiihtoseura

15:37.0

  4:24.2

7:41.7 (28.)

25.

120

Vili Hettula

Vihdin Viesti

15:39.3

  4:26.5

7:33.6 (26.)

26.

115

Teemu Nio

Vihdin Viesti

15:45.5

  4:32.7

7:31.4 (25.)

27.

119

Santeri Kortejärvi

Borgå Akilles

15:52.8

  4:40.0

7:21.9 (24.)

28.

133

Jussi Raasakka

Espoon Hiihtoseura

16:05.8

  4:53.0

7:36.4 (27.)

29.

128

Oliver Lassig

Vantaan Hiihtoseura

16:14.0

  5:01.2

8:04.3 (29.)

30.

111

Kalle Huhta-Koivisto

Espoon Hiihtoseura

18:42.4

  7:29.6

9:46.9 (30.)

DNS

125

Matias Hänninen

Espoon Hiihtoseura

- (-)

DNS

139

Eero Rantala

Vehkalahden Veikot

- (-)

Sarjaluettelo


M16 Miehet 16 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

165

Olli-Pekka Laitila

Vehkalahden Veikot

10:06.0

4:57.1 (3.)

2.

163

Emil Liekari

Kouvolan Hiihtoseura

10:06.5

  0.5

4:56.0 (2.)

3.

143

Nico Bennert

One Way Pro Team

10:16.1

  10.1

4:55.6 (1.)

4.

162

Eero Iso-Tryykäri

Rajamäen Kehitys

10:45.2

  39.2

- (-)

5.

155

Arttu Kaario

Huhtasuon Hiihto 2000

10:46.4

  40.4

5:16.5 (5.)

6.

149

Antti Ahvenjärvi

Espoon Hiihtoseura

10:59.1

  53.1

5:16.3 (4.)

7.

151

Lauri Aaltonen

Hyvinkään Hiihtäjät

11:02.6

  56.6

5:24.1 (6.)

8.

156

Ilmari Saarinen

Espoon Hiihtoseura

11:09.4

  1:03.4

5:24.3 (7.)

9.

164

Joakim Nordström

IF Sibbo-Vargarna

11:10.9

  1:04.9

5:26.5 (8.)

10.

146

Patrik Ingman

Espoon Hiihtoseura

11:16.1

  1:10.1

5:32.5 (9.)

11.

144

Leevi Liukkonen

Borgå Akilles

11:24.1

  1:18.1

5:37.5 (12.)

12.

152

Eetu Liukkonen

Borgå Akilles

11:30.5

  1:24.5

5:36.1 (11.)

13.

158

Adam Tallberg

Espoon Hiihtoseura

11:32.9

  1:26.9

5:35.8 (10.)

14.

157

Axel Nordman

Borgå Akilles

11:38.2

  1:32.2

5:39.9 (14.)

15.

167

Cedrik Sandell

Österby Sportklubb

11:52.2

  1:46.2

5:39.0 (13.)

16.

159

Simon Lindström

IF Sibbo-Vargarna

11:54.9

  1:48.9

5:46.9 (15.)

17.

145

Robin Dahlström

Österby Sportklubb

12:06.2

  2:00.2

5:58.9 (17.)

18.

154

Markus Suutari

Anjalan Liitto

12:16.3

  2:10.3

5:55.8 (16.)

19.

160

Konsta Toivomäki

Rajamäen Kehitys

13:01.7

  2:55.7

6:21.5 (18.)

DNS

147

Aapo Tilli

Vehkalahden Veikot

- (-)

DNS

148

Karri Tuokko

Kärkölän Kisa-Veikot

- (-)

DNS

150

Saku Hakulinen

Vehkalahden Veikot

- (-)

DNS

153

Onni-Kalle Lahdelma

Lahden Hiihtoseura

- (-)

DNS

161

Elias Kauppila

Vehkalahden Veikot

- (-)

DNS

166

Eero Peltola

Lahden Hiihtoseura

- (-)

Sarjaluettelo


N16 Naiset 16 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

182

Heidi Nikkinen

Kouvolan Hiihtoseura

11:34.2

5:37.0 (1.)

2.

168

Vilja Kauranen

Espoon Hiihtoseura

11:57.6

  23.4

5:51.3 (4.)

3.

185

Hilda Kukonlehto

Valkeakosken Haka

12:01.8

  27.6

5:41.3 (2.)

4.

186

Olivia Lammivaara

Espoon Hiihtoseura

12:07.6

  33.4

5:41.9 (3.)

5.

170

Kaisa Hellä

Vehkalahden Veikot

12:14.7

  40.5

5:54.0 (5.)

6.

169

Eerika Salomäki

Keravan Urheilijat

12:34.8

  1:00.6

6:00.7 (7.)

7.

187

Roosa Vantaala

Lahden Hiihtoseura

12:37.3

  1:03.1

5:56.4 (6.)

8.

174

Mikaela Karjalainen

Lahden Hiihtoseura

12:47.6

  1:13.4

6:03.3 (8.)

9.

183

Aino Soininen

Rajamäen Kehitys

12:54.3

  1:20.1

6:11.6 (11.)

10.

178

Amanda Lindström

IF Sibbo-Vargarna

12:54.7

  1:20.5

6:08.2 (9.)

11.

184

Alisa Hyytiäinen

Vehkalahden Veikot

13:04.3

  1:30.1

6:09.2 (10.)

12.

172

Inka Nurminen

Jämsänkosken Ilves

13:08.3

  1:34.1

6:24.2 (13.)

13.

173

Heidi Oila

Espoon Hiihtoseura

13:16.6

  1:42.4

6:19.0 (12.)

14.

181

Ella Levanen

Lahden Hiihtoseura

13:21.8

  1:47.6

6:29.1 (14.)

15.

171

Ida Haapala

Espoon Hiihtoseura

13:24.6

  1:50.4

6:33.1 (16.)

16.

176

Rebecca Lönnqvist

Borgå Akilles

13:25.1

  1:50.9

6:32.0 (15.)

17.

179

Aino Huttunen

Lahden Hiihtoseura

13:41.4

  2:07.2

6:41.6 (18.)

18.

188

Venla Rantala

Vehkalahden Veikot

13:49.1

  2:14.9

6:37.5 (17.)

19.

175

Antonia Svenlin

IF ÅSARNA

14:11.7

  2:37.5

6:43.3 (19.)

20.

177

Sara Urpalainen

Vehkalahden Veikot

14:15.7

  2:41.5

6:51.0 (20.)

21.

180

Chira Gullqvist

Borgå Akilles

14:43.0

  3:08.8

7:05.1 (21.)

Sarjaluettelo


NYL Naiset 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

196

Anni Kainulainen

Hämeenlinnan Hiihtoseura

11:15.1

5:22.2 (1.)

2.

198

Niina Virtanen

Lappeen Riento

11:36.4

  21.3

5:38.2 (4.)

3.

193

Noora Kivikko

Lahden Hiihtoseura

11:46.5

  31.4

5:37.3 (2.)

4.

191

Laura Alba

Lahden Hiihtoseura

11:49.3

  34.2

5:37.7 (3.)

5.

203

Elisa Pitkänen

Vantaan Hiihtoseura

11:51.4

  36.3

5:48.4 (8.)

6.

192

Katariina Lonka

Vehkalahden Veikot

11:52.0

  36.9

5:42.3 (5.)

7.

195

Inka Komonen

Nastolan Naseva

12:03.5

  48.4

5:45.4 (6.)

7.

200

Eeva Ahervo

Vantaan Hiihtoseura

12:03.5

  48.4

5:45.5 (7.)

9.

190

Sirkka Ehrnrooth

Espoon Hiihtoseura

12:14.6

  59.5

5:53.6 (10.)

10.

189

Mari Lindström

Imatran Urheilijat

12:17.2

  1:02.1

6:01.2 (12.)

11.

201

Saara Nikander

Vihdin Viesti

12:21.7

  1:06.6

6:00.3 (11.)

12.

199

Heini Nikander

Vihdin Viesti

12:26.1

  1:11.0

5:52.6 (9.)

13.

197

Angelika Immonen

Nastolan Naseva

12:59.3

  1:44.2

6:17.2 (13.)

14.

202

Maiju Pöysti

Hollolan Urheilijat -46

15:07.8

  3:52.7

7:09.3 (14.)

DNS

194

Jennie Lindvall

IF ÅSARNA

- (-)

Sarjaluettelo


N20 Naiset 20 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

209

Tiina Kivikko

Lahden Hiihtoseura

11:46.0

5:36.4 (1.)

2.

205

Tuuli Suutari

Anjalan Liitto

11:54.0

  8.0

5:41.9 (2.)

3.

207

Johanna Matintalo

Pöytyän Urheilijat

11:57.3

  11.3

5:46.7 (3.)

4.

212

Inka Koljonen

Punkalaitumen Kunto

12:18.1

  32.1

6:02.1 (5.)

5.

208

Emmi-Juulia Hirviniemi

Pakilan Veto

12:33.3

  47.3

5:57.7 (4.)

6.

211

Lotta Kirvesmies

Hollolan Urheilijat -46

12:50.2

  1:04.2

6:12.2 (7.)

7.

210

Roosa Hyvärinen

Nastolan Naseva

12:57.4

  1:11.4

6:18.6 (8.)

8.

204

Anni Kaipainen

Juvan Urheilijat

13:16.9

  1:30.9

6:04.2 (6.)

9.

206

Janita Jäntti

Vantaan Hiihtoseura

14:15.0

  2:29.0

6:56.8 (9.)

Sarjaluettelo


N18 Naiset 18 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

214

Rebecca Immonen

Nastolan Naseva

11:10.9

- (-)

2.

228

Sonja Eskelinen

Vantaan Hiihtoseura

11:21.0

  10.1

5:31.3 (2.)

3.

229

Rebecca Ehrnrooth

Espoon Hiihtoseura

11:48.9

  38.0

5:45.0 (4.)

4.

221

Emelie Svenlin

IF Åsarna

11:49.5

  38.6

5:30.3 (1.)

5.

222

Sanni Pihl

Vehkalahden Veikot

11:51.9

  41.0

5:36.0 (3.)

6.

223

Linnea Henriksson

One Way Pro Team

12:07.2

  56.3

5:50.1 (5.)

7.

231

Laura Nurminen

Keravan Urheilijat

12:09.3

  58.4

5:54.9 (6.)

8.

226

Emma Metzner

One Way Pro Team

12:25.5

  1:14.6

6:06.3 (8.)

9.

219

Riina Perkiö

Vantaan Hiihtoseura

12:32.5

  1:21.6

- (-)

10.

220

Elli Holappa

Nastolan Naseva

12:33.1

  1:22.2

5:58.5 (7.)

11.

225

Ella Hyvärinen

Nastolan Naseva

12:44.4

  1:33.5

6:12.3 (10.)

12.

230

Sandra Jordman

One Way Pro Team

12:44.8

  1:33.9

6:08.1 (9.)

13.

224

Essi Lievonen

Hollolan Urheilijat -46

13:04.7

  1:53.8

6:14.8 (11.)

14.

227

Klaara Kontinen

Borgå Akilles

13:20.5

  2:09.6

6:21.0 (13.)

15.

217

Siiri Kortejärvi

Borgå Akilles

13:23.8

  2:12.9

6:33.3 (15.)

16.

215

Henriikka Rokkonen

Espoon Hiihtoseura

13:27.7

  2:16.8

6:33.1 (14.)

17.

216

Anna Dahlström

Österby Sportklubb

13:28.7

  2:17.8

6:37.0 (16.)

18.

213

Matilda Suhonen

Hollolan Urheilijat -46

13:41.8

  2:30.9

6:19.3 (12.)

DNS

218

Bettina Wikström

Perniön Urheilijat

- (-)

Sarjaluettelo


N45 Naiset 45 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

235

Salla Leinonen

Liperin Hiihtoseura

12:44.7

6:14.8 (1.)

2.

233

Mari Marttinen

Vantaan Hiihtoseura

13:45.8

  1:01.1

6:34.9 (3.)

3.

234

Tuija Vuoksiala

Vehkalahden Veikot

13:53.4

  1:08.7

6:33.5 (2.)

DNS

232

Merja Teräväinen

Someron Esa

- (-)

Sarjaluettelo


M65 Miehet 65 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

238

Sakari Matikainen

Espoon Tapiot

12:01.6

5:49.8 (1.)

2.

239

Harri Mäkelä

Vammalan Seudun Voima

12:14.2

  12.6

6:00.9 (2.)

3.

240

Veikko Piirainen

Keimolan Kaiku

13:15.6

  1:14.0

6:20.7 (3.)

DNS

236

Yrjö Teräväinen

Someron Esa

- (-)

DNS

237

Kurt Dannholm

Espoon Hiihtoseura

- (-)

Sarjaluettelo


M55 Miehet 55 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

244

Kari Nurmi

Laukkosken Taimi

11:31.0

5:32.6 (1.)

2.

245

Petri Heinonen

Espoon Hiihtoseura

12:02.4

  31.4

5:49.6 (3.)

3.

247

Heikki Vuoksiala

Vehkalahden Veikot

12:03.6

  32.6

5:45.7 (2.)

4.

243

Keijo Kattelus

Vehkalahden Veikot

12:38.7

  1:07.7

6:17.6 (5.)

5.

241

Osmo Jahkola

Espoon Hiihtoseura

12:44.9

  1:13.9

- (-)

6.

242

Aarne Vartiainen

Simpeleen Urheilijat

12:59.2

  1:28.2

6:12.2 (4.)

7.

246

Matti Luotio

Espoon Tapiot

13:43.8

  2:12.8

6:33.4 (6.)

Sarjaluettelo


M45 Miehet 45 vuotta 4 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

1.

249

Jouni Leinonen

Liperin Hiihtoseura

11:06.2

5:20.9 (1.)

2.

256

Juha Blom

Vantaan Hiihtoseura

11:30.8

  24.6

5:34.1 (2.)

3.

248

Reijo Niemi

Vantaan Hiihtoseura

11:45.1

  38.9

5:50.4 (4.)

4.

251

Ralf Wadenström

IF Sibbo-Vargarna

12:00.9

  54.7

5:53.2 (5.)

5.

254

Ulf Nylund

IF Minken

12:03.8

  57.6

5:48.5 (3.)

6.

252

Reijo Viholainen

Keimolan Kaiku

12:13.9

  1:07.7

5:55.4 (6.)

7.

255

Marko Rantanen

Hollolan Urheilijat -46

12:16.5

  1:10.3

6:01.2 (8.)

8.

253

Marko Uitto

Hollolan Urheilijat -46

12:26.4

  1:20.2

5:58.0 (7.)

DNS

250

Rauno Jokinen

Pakilan Veto

- (-)

Sarjaluettelo


M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Ero

2.00 km(Sij.)

4.00 km(Sij.)

6.00 km(Sij.)

8.00 km(Sij.)

1.

260

Antti Mäkinen

Vantaan Hiihtoseura

26:37.2

5:11.8 (2.)

10:36.5 (2.)

15:56.3 (3.)

21:17.9 (1.)

2.

258