Kauden 2017-2018 päättäjäiset järjestettiin maanantaina Thorstorpilla. Paikalla oli yli 100 henkilöä pienistä lapsista aikuisiin. Ilta alkoi puheenjohtajan ja yhteistyökumppanien puheilla ja jatkui Aino-Kaisa Saarisen kertomuksilla. Aikku jatkoi sen jälkeen vielä palkintojenjaossa avustamista ja nuoret hiihtäjät saivat vastaanottaa palkintoja esikuvaltaan.

Palkintoja saivat EHS:n lasten hiihdoissa menestyneet, seuranmestaruuskisoissa pärjänneet sekä kauden aikana menestystä niittäneet mitalistit ja muut kunniamaininnan saaneet.

Vuoden parhaiden palkinnot saivat:

T12 Gisela-Mei Hakkarainen
P12 Anton Kemppi
THS Selene Rossi
PHS Oskari Yli-Penttilä
N Nuoret Ida Haapala
M Nuoret Eero Iso-Tryykäri
N Rebecca Ehrnrooth
M Santeri Erola
Vuoden EHS:läinen Hannu Rokkonen
Vuoden valmentaja Maria Heikkilä

Kuvia tapahtumasta löytyy seuran Facebook-sivuilta ja Instagram-tililtä.